فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء
کارشناس (آنلاین)
از اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء را برگزیدید ، متشکریم .

What would you like to talk about?

  • Tech
  • Sales
  • Pricing
  • other
Hey there! Any question?
Hello! 20m ago
Agent typically replies in a few hours. Don't miss their reply.

Send message to agent.
Hey there! Any question?
Hello!
20m ago
Hey! Would you like to talk sales, support, or anyone?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.
Where can I get some?
The standard chuck...
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available
Just now, Not seen yet
  • Hats
  • T-Shirts
  • Pants
مشاوره کسب و کار

مدل فریمیوم Freemium

یک روش کسب و کار دریافت پول 

مدل رایگان و پرداخت های اندک

 

تکامل فناوری اینترنت و کسب و کار الکترونیک فراوانی را در اختیار شرکت های تجاری قرار داده و مدل های کسب و کار به شدت تقییر کرده اند و مدل های کسب و کار سنتی با تبادل کالاها و پول توسط اشکال جدید کامل شده و کسب و کار ها به دنبال درآمد های غیر مستقیم می باشد.

مدل فریمیوم, یک روش کسب و کار و دریافت پول است که معمولا یک کالا مانند نرم افزار, رسانه,بازی یا خدمات وب به صورت رایگان ارائه می شود ولی برای دسترسی امکانات جانبی مانند امکانات ویژه,خدمات بیشتر,نمایش بهتر نرم افزار از کاربر یا مصرف کننده پول گرفته میشود.یک نمونه مشهور این روند در حوزه مدل کسب و کار شرکت گوگل می باشد که خدمات رایگان جست و جو را ارائه کرده وپول خود را از طریق تبلیغات بدست می اورد.

تعداد زیادی از شرکت ها پذیرای مدل کسب و کار با ارائه محصول پایه به صورت رایگان و تامین هزینه برای خدمات ویژه بوده اند که این مدل کسب و کار مدل کسب و کار فریمیوم نام دارد. کسب و کارهای موفقی همچون شبکه علمی لینکدین یا شرکت زینگ در حوزه بازی های کامپیوتری و شرکت اسکایپ نیز دارای چندین مدلی برای کسب  درآمد می باشند,به طوری   که به هر فرد اجازه ملحق شدن را به صورت رایگان می دهند اما منبع در آمد آن ها از طریق فراهم کردن خدمات ارزش افزوده همچون جست و جو یا سرویس کاریابی, تبلیغات و یا دریافت صرفا برای ارائه خدمات پیشرفته همچون هزینه های تلفن خارج از شبکه و بعضی مواقع فروش اطلاعات میباشد.

مدل کسب در آمد به صورت فریمیوم اساسا بر مبنای دو وجه است. تلاش سازمان برای افزایش سریع تعداد کاربران و کسب مزایای ناشی از بازار انبوه و جبران هزینه ها از طریق کسب درآمد مستقیم از یک تعداد محدود کاربران و دوم اینکه تعداد زیاد پرداخت های کم یا پرداخت های میکرو مشتریان باعث تمایل مستمر و همیشگی مشتریان به خرید و وفاداری آن ها خواهد گردید.همچنین خدمات فریمیوم طبق شرح فوق دارای استدلال های اجتماعی است و امروزه خدمات فراوانی به رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد که اثرات مهمی بر جامعه داشته و مردم با درآمد کمتر با اطلاعات بیشتری دسترسی می یابند و از این طریق انکان نفوذ بر عقاید مردم به وجود خواهد امد.

پست های مرتبط

Card image

مشاوره کسب و کار

Card image

راهبرد پايان قوي در خدمت

آخرین برخورد (نه اولین برخورد) تاثیر ماندگارتری بر ذهن مشتری به جا می‌گذارد

مشاوره کسب و کار

کامنت های کاربران

فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء
24 تیر 1398 - 14:58:56

درود بر شما دوست داران علم و فناوری ٬ از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید از شما سپاس گذاریم . لطف برای کمک به این مجموعه و در راستای ارتقای کیفی مقالات و دانش نامه ها ٬ نظرات خود را برای کارشناسان ما ارسال بفرمایید ...

کامنت خود را ثبت کنید