فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء
کارشناس (آنلاین)
از اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء را برگزیدید ، متشکریم .

What would you like to talk about?

  • Tech
  • Sales
  • Pricing
  • other
Hey there! Any question?
Hello! 20m ago
Agent typically replies in a few hours. Don't miss their reply.

Send message to agent.
Hey there! Any question?
Hello!
20m ago
Hey! Would you like to talk sales, support, or anyone?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.
Where can I get some?
The standard chuck...
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available
Just now, Not seen yet
  • Hats
  • T-Shirts
  • Pants
مشاوره کسب و کار

جذابیت بازار هدف

جذابیت هدف یک اصل کلیدی در هدف گذاری استراتژیک است 

 هدف گذاری مؤثر، علاوه بر اطمینان از سازگاری منابع شرکت با نیازهای مشتریان، به جز مشتریان هدف نیز بستگی دارد که نشان دهنده ی درجه ای است که مشتریان از منابع یعنی با اطلاعات، نفوذ اجتماعی و زمان برخوردارند تا برای شرکت خلق ارزش کنند. عواملی که سبب جذابیت هدف می شوند عبارت اند از: درآمد مشتری ، نفوذ مشتری ، وفاداری مشتری و هزینه های مشتریه.

 

- درآمد مشتری؛ منعکس کننده ی ارزش پولی است که احتمالا مشتریان برای شرکت تولید می کنند. درآمد مشتری تحت تأثیر تعدادی از عوامل از جمله اندازه بخش مشتریان و نرخ رشد آن، قدرت خرید مشتریان و کمیت و فراوانی پیشنهادهای ارائه شدهی شرکت که از سوی مشتریان خریداری می شود، می باشد.

- نفوذ مشتری؛ توانایی مشتریان برای تأثیرگذاری بر سایر خریداران بالقوه را نشان می دهد. در واقع، مشتریان نه تنها به دلیل جذابیت درآمد حاصل از فروشی که می توانند برای شرکت ایجاد کنند، بلکه به علت وجود شبکه های اجتماعی و توانایی آنها برای نفوذ در دیگر خریداران نیز می توانند برای شرکت جذاب باشند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است رهبران فکری، پیشگامان، متخصصان و خبرگان را به دلیل توانایی آنها در ترویج و حمایت از پیشنهاد شرکت مورد هدف قرار دهد.

- وفاداری مشتریان؛ تقدیر مشتریان از پیشنهاد شرکت را منعکس می کند و نیز احتمال این آنها به سراغ پیشنهاد دیگر رقبا نروند را مشخص می کند. از آنجا که وفاداری مشتری برای محصول اطمینان از پایداری مدل کسب و کار شرکت حائز اهمیت است، هدف گذاری معمولا بر مشتریانی تمرکز می کند که احتمالا برای شرکت در طولانی مدت ارزش ایجاد می کنند و نه بر مشتریانی که  مشوق های کوتاه مدت یا سیاست های پیشبردی فروش آنها را ترغیب به خرید می کند.

هزینه های مشتری؛ منعکس کننده ی هزینه های مربوط به دستیابی و حفظ مشتریان هدف است. این هزینه ها، هزینه های ارتباطی مربوط به اطلاع رسانی به مشتریان در مورد مزایای پیشنهادی هزینه های ابزارهای تشویقی که ارزش پیشنهاد را افزایش می دهند و همچنین هزینه های توزیع پیشنهاد ارائه شده برای مشتریان هدف را شامل می شود. هر چقدر میزان اطلاع رسانی دربارهی مزایای پیشنهاد ارائه شده و تحویل آن به مشتریان هدف آسان تر باشد، این بخش از بازار جذاب تر خواهد بود.

 

 

 

پست های مرتبط

Card image

نقش رایحه (بو) در بازاریابی

The Role of the Smell in Marketing

مشاوره کسب و کار

Card image

تبلیغات مدرن در عصر حاضر

Modern Advertising in the Present Age

مشاوره کسب و کار

کامنت های کاربران

فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء
20 مهر 1398 - 14:12:41

درود بر شما دوست داران علم و فناوری ٬ از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید از شما سپاس گذاریم . لطف برای کمک به این مجموعه و در راستای ارتقای کیفی مقالات و دانش نامه ها ٬ نظرات خود را برای کارشناسان ما ارسال بفرمایید ...

کامنت خود را ثبت کنید