فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء
کارشناس (آنلاین)
از اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء را برگزیدید ، متشکریم .

What would you like to talk about?

  • Tech
  • Sales
  • Pricing
  • other
Hey there! Any question?
Hello! 20m ago
Agent typically replies in a few hours. Don't miss their reply.

Send message to agent.
Hey there! Any question?
Hello!
20m ago
Hey! Would you like to talk sales, support, or anyone?
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.
Where can I get some?
The standard chuck...
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available
Just now, Not seen yet
  • Hats
  • T-Shirts
  • Pants
طراحی سایت اختصاصی

تفاوت بین رابط کاربری و تجربه کاربری چیست؟

مجموعه ای از صفحه ها ، صفحات و عناصر بصری است - مانند دکمه ها و نمادهادر ابتدایی ترین سطح ، رابط کاربری (UI) مجموعه ای از صفحه ها ، صفحات و عناصر بصری است - مانند دکمه ها و نمادها - که شخص را قادر می سازد با یک محصول یا خدمات تعامل داشته باشد.

از طرف دیگر ، تجربه کاربر (UX) ، تجربه درونی است که شخص هنگام تعامل با هر جنبه از محصولات و خدمات یک شرکت ، تجربه می کند.

معمول است که افراد از این اصطلاحات به جای یکدیگر یا بعضی اوقات به اشتباه استفاده می کنند ، "UI چیست ، UX چیست و چه تفاوتی بین آنها وجود دارد؟"
UI چیست؟
به زبان ساده ، رابط کاربری (UI) هر چیزی است که کاربر ممکن است برای استفاده از یک محصول یا خدمات دیجیتال با آن ارتباط برقرار کند. این شامل همه موارد از صفحه نمایش و صفحه لمسی ، صفحه کلید ، صدا و حتی چراغ است.

UX چیست؟
تجربه کاربر یا UX در نتیجه بهبودهای UI تکامل یافته است. هنگامی که چیزی برای تعامل کاربران وجود داشت ، تجربه آنها ، چه مثبت ، چه منفی و چه خنثی ، احساس کاربران را در مورد آن تعاملات تغییر داد

چه تفاوتی بین UI و UX وجود دارد؟
در ابتدایی ترین سطح ، رابط کاربری از کلیه عناصری تشکیل شده است که کسی را قادر به تعامل با یک محصول یا خدمات می کند. از طرف دیگر ، UX همان چیزی است که فرد در تعامل با آن محصول یا خدمات از کل تجربه می گیرد.
تشخیص کل تجربه کاربری از رابط کاربری (UI) مهم است ، حتی اگر رابط کاربری کاملاً مهم یک قسمت از طراحی باشد. به عنوان نمونه ، وب سایتی را با بررسی فیلم در نظر بگیرید. حتی اگر رابط کاربری برای یافتن یک فیلم کامل باشد ، در صورتی که پایگاه داده اصلی فقط شامل فیلم هایی از استودیوهای بزرگ باشد ، UX برای کاربری که می خواهد اطلاعات مربوط به یک انتشار کوچک مستقل را بخواهد ، ضعیف خواهد بود.
به عنوان مثال گوگل را در نظر بگیرید. رابط اسپارتان معروف آن نشان می دهد که چگونه یک تجربه عالی نیازی به زنگ و سوت ندارد. با تمرکز بر روی کاربر ، Google می داند وقتی به سایت می آیند ، یک چیز را دنبال می کنند: اطلاعات. و آنها به سرعت آن را می خواهند.

این واقعیت که "google" یک فعل کاملاً پذیرفته شده است ، نشان می دهد که این شرکت چقدر تجربه و انتظارات را ارائه می دهد. تقریباً در مورد هر چیزی که یک شخص می خواسته بداند در یک چشم به هم زدن قابل دسترسی است و امروزه تعداد کمی موتور جستجو دیگر زنده مانده اند.
اکنون تصور کنید که هر بار که در Google جستجو می کنید ، 15 ثانیه طول می کشد تا نتیجه بگیرید - دیگر نمی توانید فوراً به  anال خود پاسخ دهید. حتی اگر رابط کاربری ثابت بماند ، تجربه شما با Google به طور چشمگیری متفاوت خواهد بود.

پست های مرتبط

Card image

AJAX اصول

این مقاله شما را با اصول AJAX راهنمایی می کند و برای شروع چند مثال عملی ساده به شما می دهد.

طراحی سایت اختصاصی

Card image

صفحه فرود چیست و چرا مهم است؟ Landing Page

صفحه فرود هر صفحه وب است که مصرف کننده می تواند در آن قرار بگیرد

طراحی سایت اختصاصی

کامنت های کاربران

فناوری اطلاعات و ارتباطات اشیاء
28 آبان 1399 - 16:53:59

درود بر شما دوست داران علم و فناوری ٬ از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید از شما سپاس گذاریم . لطف برای کمک به این مجموعه و در راستای ارتقای کیفی مقالات و دانش نامه ها ٬ نظرات خود را برای کارشناسان ما ارسال بفرمایید ...

کامنت خود را ثبت کنید